Początki

Minigolf powstał w 1927 roku w Stanach Zjednoczonych. Pomysłodawcą był Garnet Carter z Tennessee. Minigolf natychmiastowo zdobył zaskakującą popularność, gdyż już w przeciągu 10 lat od samego pomysłu powstało w całych Stanach Zjednoczony ponad 30 tysięcy obiektów do gry w minigolfa. Tak spektakularny wzrost popularności nie mógł pozostać bez echa i bardzo szybko minigolf zawitał do Europy.

Sport ten bardzo szybko znalazł swoich wielbicieli w Szwecji, Anglii, Belgii, Norwegii czy Niemczech. To właśnie w Niemczech w 1957 roku powstał pierwszy punkt do gry w minigolfa.

Już kilka lat później gra w minigolfa zanotowała bardzo szybki wzrost popularności co zaowocowało powstaniem Niemieckiej Federacji Minigolfa z siedzibą w Hamburgu. Federacja ta ustaliła ponadto oficjalne zasady i dane techniczne dotyczące tej gry. Najstarsze tradycje dotyczące minigolfa ma mimo to Szwecja. Ponadto obiekty do minigolfa w Szwecji były budowane z drewna i materiałów naturalnych, w przeciwieństwie do obiektów w innych krajach Europy.